BIP

        • Deklaracja dostępności


        • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 223 w Warszawie dokłada starań, aby zapewnić dostępność swojej strony internetowej: https://sp223.edupage.org/ zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 848) oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

          Status pod względem zgodności z ustawą

          Strona internetowa placówki jest w znacznej części zgodna z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (załącznik do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. poz. 848). Szkoła dokłada się starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.

          Metoda oceny dostępności cyfrowej

          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 223 w Warszawie przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r., że strona internetowa: https://sp223.edupage.org/ spełnia wymagania w 75,1%.

          Informacje zwrotne i dane kontaktowe

          W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest p. Izabella Czeczko (email: sp223@eduwarszawa.pl). Kontaktować można się także telefonicznie, dzwoniąc na numer: (22) 834 26 78. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

          Korzystanie z klawiatury:
          •  Tab przenosi fokus (punkt uwagi) do następnego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza).
          •  Shift + Tab przenosi fokus do poprzedniego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza).
          •  Enter uaktywnia odnośnik i przyciski.
          •  Strzałki w dół↓ i w górę↑ oraz w lewo← i w prawo→ umożliwiają przemieszczanie się między pozycjami górnego menu. Świadomie zrezygnowaliśmy z możliwości szerszego zastosowania skrótów klawiaturowych, aby uniknąć konfliktów z technologiami asystującymi (np. czytnikami ekranów), systemem lub aplikacjami użytkowników.
          Udogodnienia:
          • Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką.
          • Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła. Dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
          • Osoby zamieszczające teksty na stronie dokładają starań, aby były one zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

          Informacje na temat procedury

          Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (www.rpo.gov.pl).

          Dane teleadresowe podmiotu publicznego

          Adres: 01-823 Warszawa, ul. Kasprowicza 107; tel. (22) 834 26 78;, e-mail: sp223@eduwarszawa.pl; strona internetowa: https://sp223.edupage.org/

          Dostępność architektoniczna
          •    Szkoła jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada windę schodową i najazdy schodowe. Posiadamy toalety dostosowane na potrzeby osób niepełnosprawnych.
          •    Szkoła posiada nauczyciela, który jest surdopedagogiem  i może pomóc w  tłumaczeniu ważnych informacji w  języku migowym.

          Szkoła będzie stopniowo, w miarę mżlwiości poprawiać swoją dostępność dla osób niepełnosprawnych.

           

          Raport

          RAPORT_DOSTEPNOSCI_SP223.pdf

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Warszawie, ul. Kasprowicza 107
      • ul. Jana Kasprowicza 107, 01-823 Warszawa Poland
      • REGON 010423773
      • NIP 118-01-32-346
      • Do faktur: Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa Pl.Bankowy3/5, 00-950 Warszawa NIP: 525-22-48-481 Odbiorca: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 223 ul. Jana Kasprowicza 107, 01-823 Warszawa NIP 118-01-32-346
      • tel 22 834 26 78 świetlica 723 247 298
  • Galeria zdjęć

      brak danych