• w dniu 13.09.2023 r. odbyło się Walne zebranie Rady Rodziców.

Uczestniczyło w nim 20 Przedstawicieli Rad Klasowych. Na spotkaniu obecny był Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Pan Włodzimierz Piątkowski, Dyrektor Szkoły, oraz kierownik gospodarczy.

Główne punkty z zebrania szkolnego w dniu 13.09.2023 r. :

• Remont naszej szkoły jest 2-letni i będzie trwał do końca 2024 r. Podane zostały informacje dotyczące planów remontowych, z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów podczas wykonywania prac.

• Z budżetu partycypacyjnego udało się pozyskać nowe ławki, które będą ustawione przed szkołą. Służyć mają uczniom i rodzicom.

• Zrealizowano zadanie z inicjatywy Rady Rodziców o postawieniu Wiaty zewnętrznej, która chroni dzieci w upalne dni. Dodatkowo w wiacie można prowadzić lekcje edukacyjne.

• Z inicjatywy Rady Rodziców posadzono na terenie szkoły nowe drzewa
        i krzewy.

• Na wniosek Rady Rodziców przystąpiono do Programu Talenciaki, zebrane punkty zostaną wymienione na nagrody. Zachęcamy do zbierania talenciaków !!

• Rada Rodziców przyczyniła się do zakupu "Kina letniego " tj. dużego ekranu stelarzowego oraz projektora. Zakupione pomoce będą wykorzystywane w czasie seansów filmowych i w czasie akcji Zima, Lato w mieście. Ponadto sprzęt będzie wykorzystywany na wszelkie inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

• Rada Rodziców przyczyniła się do kupna maszyny do popcornu, maszyny do waty cukrowej oraz grila gazowego. W dniu 10 listopada na pikniku patriotycznym odbędzie się pierwsza próba w/w sprzętu. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie często wykorzystywany na wszelkie inicjatywy szkolne.

• W szkole realizowane są programy min.: "Program do walki z otyłością ( zajęcia ruchowe ), "Program stomatologiczny - darmowy stomatolog " ," Klasa w Warszawie, Warszawa z Klasą", "Kulturalny przedszkolaczek" i wiele innych.

• Program profilaktyczno - wychowawczy na rok szkolny 2023/2024 dostępny jest w bibliotece szkolnej. Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z nim.

• Uchwałą Rady Rodziców zostały ustalone: Dyrektorskie dni wolne od zajęć lekcyjnych tj.: 2-3 listopada 2023 r, 2 maja 2024 r., 14-16. maja 2024 r. ( Egzaminy klas VIII), 31 maja 2024 r. Dyżur opiekuńczy zapewniony jest tylko i wyłącznie dla Uczniów, których rodzice w tym czasie muszą iść do pracyi nie mogą zapewnić opieki nad dziećmi. Konieczna jest deklaracja do Wychowawcy klasy o chęci skorzystania z opieki!!!!

• Zgłoszony został postulat wykonania wiaty rowerowej zewnętrznej.

• Akcja Zima w mieście oraz Lato w mieście 2023/2024 nie odbędzie się ze względu na trwający remont w naszej szkole.

• Na prośbę uczniów i rodziców umożliwiono zakup bajgli i wody niegazowanej. Zakup możliwy jest tuż przy wejściu do szkoły.

• W szkole istnieje możliwość zakupu kanapek w stołówce szkolnej. Kanapki przygotowywane są na miejscu przez Panie kucharki. Zachęcamy do kupna./

• W naszej świetlicy odbywa się szereg zajęć min. zajęcia plastyczne, eksperymentalne, muzyczne, kółko czytelnicze, hafciarstwo, są również prowadzone innowacje, organizowane są różnorodne konkursy np. portret ulubionego naucicela, konkurs Henryczek, Konkurs hafciarski, Konkurs manualnych robótek ręcznych itp. Zachęcano do wpłacania składek na Świetlicę szkolną. Za zebrane fundusze kupowane są nagrody na konkursy oraz materiały do prac plastycznych. Świetlica szkolna posiada bardzo ograniczony budżet na cały rok kalendarzowy.

• Przewodnicząca Rady Rodziców przedstawiła wysokość wpłat na Fundusz Rady Rodziców jaki został zebrany w roku szkolnym 2022/2023 r. Omówiła realizację działań finansowych. Tylko na samo zakończenie roku szkolnego 2022/2023 ze składek Rady Rodziców zakupiono 372 nagrody rzeczowe dla uczniów. Wszelkie konkursy prowadzone w ciągu roku szkolnego w klasach, finansowane były z funduszu RR. Uroczystości szkolne ( materiały na uroczystości ) oraz różnego rodzaju akcje charytatywne organizowane przez Klub "Ośmiu serce na dłoni" wymagały nakładów pieniężnych przekazanych przez RR. Ogród Szkolny częściowo finansowany jest przez Radę Rodziców. Rada Rodziców planuje przekazać środki finansowe na wieczór filmowy, upominki mikołajkowe, popcorn i smakołyki, organizację balów, dyskotek szkolnych, organizację warsztatów świątecznych oraz partycypację w organizacji pikniku z okazji 11 listopada.

• Powstała strona na facebook, aby promować i relacjonować działania Rady Rodziców. Zachęcamy do polubień strony pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551215131200

• Na zebraniu 05.09.2023 r. Rodzice deklarowali dobrowolne wpłaty na Radę Rodziców, prosimy o regularne wpłaty, co pozwoli nam prężniej działać na rzecz naszych pociech.

Z serdecznym pozdrowieniem Prezydium Rady Rodziców.

• Aby zachęcić Państwa do wpłat na Radę Rodziców rozpoczynamy akcję „Rodzic dobrze poinformowany”. Uważamy że Rodzice którzy wpłacają pieniądze muszą wiedzieć co Rada Rodziców zamierza z nim zrobić, na co przeznaczyć, komu pomóc i co zakupić.

• RADA RODZICÓW SP 223