PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.

•

Nasza szkoła realizuje  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”. Celem głównym podjętych przez nauczycieli działań jest podniesienie poziomu czytelnictwa uczniów naszej szkoły oraz rozbudzanie ich zainteresowań czytelniczych.
        Otrzymaliśmy w ramach Programu fundusze, z których zakupimy nowości wydawnicze do biblioteki szkolnej, książki
        te są zgodne z potrzebami i zainteresowaniami naszych uczniów. Mamy nadzieję, iż bogaty księgozbiór biblioteki szkolnej rozbudzi chęć i potrzebę czytania wśród naszych dzieci.

Zadaniem szkoły jest zaszczepienie w dzieciach chęci do sięgnięcia po lekturę, tak aby czytanie stało się zajęciem atrakcyjnym, a książka zaspakajała różnorodne potrzeby i pragnienia dziecka,  zarówno intelektualne jak i emocjonalne.
             Zainteresowanie książką wymaga również zaangażowania ze strony rodziców. Naszym wspólnym celem jest to,
        aby nasze dzieci wyrosły na dobrych, mądrych i szczęśliwych ludzi, czytajmy więc dzieciom.

Nikt nie rodzi się z potrzebą czytania, ale potrzebę tę kształtujemy od najmłodszych lat.
        Dzieci u których rozbudzimy miłość do książek na pewno będą czytać w przyszłości.

Anna Jakubowska – nauczyciel bibliotekarz