Wirtualna sieć to z pewnością jeden z największych osiągnięć zeszłego wieku. Daje nam dostęp nie tylko do ogromnej ilości rozrywki. Niestety ten wspaniały wynalazek wykorzystywany jest również przez osoby ze złymi zamiarami, co sprawia, że nasza a także pieniądze wystawione są cały czas na niebezpieczeństwo. Wśród najpoważniejszych zagrożeń w internecie wymienić można takie jak phishing, ransomware, wyłudzenia danych do bankowości internetowej oraz wszelkiej maści oszustwa.
Porady dla rodziców!
- 06.10.2024 16:31
-
Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem.
Odkrywaj jego świat razem z dzieckiem. -
Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron (pomocny będzie edukacyjny serwis internetowy – www.sieciaki.pl).
-
Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczul dziecko na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości
w Internecie. -
Jeśli Wasze dziecko sprawniej niż Wy porusza się po Sieci, nie zrażajcie się – poproście, by było Waszym przewodnikiem po wirtualnym świecie.
-
Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w Sieci.
Dostęp do wielu stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych wymaga podania prywatnych danych. -
Naucz dziecko, że trzeba weryfikować znalezione w Internecie treści, korzystając z innych dostępnych źródeł (encyklopedie, książki, słowniki). Internauci powinni być jednak świadomi, że nie wszystkie znalezione w Sieci informacje są wiarygodne.
źródło: http://zyjbezpiecznie.policja.pl/ Jak-chronic-dziecko-w-sieci.html
Warto tu zajrzeć: - Orange dla rodziców
- Family link
- Bezpieczeństwo dla rodziny
https://www.internetmatters.org/pl/safer-internet-day/-
- więcej
Bezpieczeństwo w Internecie!
- 06.10.2024 16:31
- Zawsze korzystaj z aktualnego systemu operacyjnego, przeglądarki internetowej i programu antywirusowego.
- Nie loguj się korzystając z publicznych hotspotów Wi-Fi ( są one narażone na cyberwłamania).
- Twórz „bezpieczne hasła” logowania do poczty e-mail i kont w rozmaitych usługach – nie zawieraj w nich oczywistych słów oraz informacji takich jak imię czy Twoja data urodzenia.
- Podczas logowania sprawdź adres WWW strony i upewnij się, że strona logowania ma certyfikat bezpieczeństwa.
- Nie podawaj w Internecie żadnych danych i nie udostępniaj żadnych zdjęć, do których dostępu nie powinny uzyskać „osoby trzecie” – Chroń prywatność!
- więcej