50- LECIE W OBIEKTYWIE
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Excepturi perferendis magnam ea necessitatibus, officiis voluptas
Obchody 50-lecia szkoły
Dnia 3 lutego 2012 r. szkoła obchodziła doniosły jubileusz – pięćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczystości w których wzięli udział zarówno uczniowie, grono pedagogiczne jak i rodzice oraz absolwenci szkoły. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Kościele Świętego Zygmunta przy ulicy pl. Konfederacji
w Warszawie.
O godzinie 11:00 w szkole odbyła się część oficjalna, na której Burmistrz dzielnicy Bielany przekazał tablicę upamiętniającą jubileusz 50 rocznicy istnienia szkoły na ręce dyrekcji, rady pedagogicznej, rodziców oraz uczniówW obchodach brali udział przedstawiciele :
Światowego Związku Żołnierzy AK Korpusu „Jodła”,
władz Dzielnicy Bielany,
Ministerstwa Edukacji Narodowej,
Kuratorium Oświaty,
władz Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy,
Komisji ds. Oświaty,
Warszawskiego Oświatowego Porozumienia Rodziców,
Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania Warszawa Żoliborz-Bielany NSZZ „Solidarność ”,
radnych Warszawy,
pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany,
placówek oświatowych a także dyrektorzy bielańskich szkół oraz emerytowani nauczyciele,
rodziców, uczniów i absolwentów.Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono na występy artystyczne, podczas których przedstawiono prezentację multimedialną z życia szkoły. Następnie wystąpili uczniowie trzecich klas integracyjnych w przedstawieniu pod tytułem: „Niezwykli goście”. Występujące dzieci uczyły postacie z bajek jak mimo przeciwności losu, trudności z jakimi zmagają się niepełnosprawni, należy czerpać z życia radość, wykazywać się wyrozumiałością i tolerancją wobec innych. Na zakończenie przedstawienia szkolny chór w kolorowych strojach bawił wszystkich znanymi dziecięcymi przebojami: „Fantazja”, „Witajcie w naszej bajce” czy „Podróż do krainy bajek”.
Ogromną rolę podczas obchodów pięćdziesiątej rocznicy istnienia szkoły odegrała biblioteka szkolna. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę pod hasłem „Chwila wspomnień” podczas której zaprezentowano zdjęcia dokumentów z kronik szkolnych, a także fotografie przedstawiające ważne wydarzenia z życia szkoły
z udziałem kadry nauczycielskiej, uczniów i ich rodziców. Przedstawiono również fotografie absolwentów, których dzieci są obecnie uczniami szkoły.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zeszytów uczniów , a także przyborów szkolnych z dawnych lat. Podziwianie eksponatów nie byłoby możliwe gdyby nie ofiarność i zaangażowanie absolwentów szkoły.
Kolejną atrakcją jubileuszowego święta szkoły była galeria prac dzieci wykonanych podczas zajęć pozalekcyjnych: przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych, religijnych, artystycznych, językowych i pierwszej pomocy.
Ostatnią niespodzianką jaką zapewniła gościom biblioteka szkolna, była wystawa poświęcona kombatantom związanym ze środowiskiem AK Korpusu „Jodła”. Do eksponatów, które można było obejrzeć należały między innymi zdjęcia i Zeszyty Kombatanckie. Przedstawiono również historię i kalendarz współpracy jaka została podjęta w 2004 roku między szkołą a kombatantami Korpusu „Jodła”.
Część artystyczną jubileuszu zakończył słodki poczęstunek. Rada Rodziców Szkoły ufundowała ogromny tort urodzinowy. Goście zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, podczas którego wspominano ważne wydarzenia z życia szkoły. Przy wyjściu z budynku uczestnicy przyjęcia mieli możliwość wpisu do księgi pamiątkowej szkoły.
Analizując historię Szkoły Podstawowej nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Warszawie jak również jej biblioteki, nasuwa się wniosek iż z biegiem lat placówka ta odnajdywała się w zmiennej rzeczywistości szkolnictwa polskiego. Dyrekcja i kadra placówki dbała o poprawienie jakości funkcjonowania szkoły poprzez dostosowanie sal lekcyjnych do wymagań uczniów.
W związku ze zmianami reform oświatowych oraz pojawieniu się oddziałów integracyjnych w szkołach, dyrekcja stawiała duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w celu zapewnienia dobrej opieki dzieciom niepełnosprawnym. Ogromną rolę w integracji uczniów zdrowych i niepełnosprawnych odgrywały zajęcia organizowane w bibliotece.
Pracownicy biblioteki uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, kursach i szkoleniach, które umożliwiały prowadzenie ciekawych i zachęcających do kreatywnej nauki zajęć, integrując dzieci zdrowe z niepełnosprawnymi.
Galeria zdjęć
brak danych