HARMONOGRAM DNIA

• Klasy 2 - Wychowawcy : Renata Marchelska, Małgorzata Czajko - Singh

• PONIEDZIAŁEK

13:30 – 15.30

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, pomoc  w lekcjach

Gry i zabawy podłogowe: magiczny dywan

Gry i zabawy na boisku szkolnym/Sali gimnastycznej/na korytarzyku szkolnym: gra w berka, zbijaka, murarza

Pomoc w odrabianiu pracy domowej Przygotowanie do obiadu. Obiad. .  Zabawy konstrukcyjne: układanie klocków, puzzli

Zebranie organizacyjne:

omówienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, na świetlicy  oraz na boisku szkolnym.

Zajęcia integracyjno – ruchowe na boisku szkolnym, sali gimnastycznej.

Zajęcia muzyczne: Just Dance, Muzyczne krzesła, lodowe figury

Zajęcia plastyczne: kolorowanki, swobodne rysunki pod nadzorem nauczyciela

Dyżur opiekuńczo– wychowawczy.

Powitanie dzieci. Rozmowy z dziećmi  na nurtujące  je tematy. Zajęcia czytelnicze wzbogacające słownictwo.

Gry i zabawy stolikowe: gry  planszowe, budowanie konstrukcji z klocków, układanie puzzli.

Zajęcia komputerowe: Bezpieczne korzystanie z komputera, z Internetu. Podstawy pracy z komputerem. Prezentacja zagadek logicznych oraz filmów dydaktycznych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Pogadanka na temat zasad obowiązujących na stołówce szkolnej. Wyjście z dziećmi na obiad Pomoc w odrabianiu pracy domowej.

Przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Zajęcia pobudzające kreatywność oraz logiczne myślenie np.: znajdź różnicę, co tu nie pasuje?

Zajęcia integracyjne na małej Sali gimnastycznej /korytarzyku szkolnym np.: gra w kolory, w dyrygenta

Gry i zabawy podłogowe np.: piłka nożna, baloniki

Dyżur opiekuńczo – wychowawczy.

Przygotowanie dzieci do lekcji. Gry i zabawy stolikowe np.: szachy, warcaby

Zajęcia komputerowe: Bezpieczne korzystanie z komputera, z Internetu. Obsługa portali edukacyjnych np. :

,,Matematyczne Zoo”.

Gry i zabawy podłogowe: magiczny dywan

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, na Sali gimnastycznej bądź na korytarzyku szkolnym promujące aktywność fizyczną  np.: koszykówka, gra w berka.

Gry i zabawy stolikowe np.: monopol, doble, Przygotowanie do obiadu. Obiad.  Odrabianie lekcji.

Zajęcia muzyczne: Just Dance, Lodowe figury, muzyczne krzesła.

Gry i zabawy stolikowe: statki, piłkarzyki, państwa-miasta, kółko i krzyżyk itp.

Gry i zabawy podłogowe: Magiczny dywan

Prezentacja filmów dydaktycznych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Gry i zabawy stolikowe np.: bilard, hoker

Dyżur opiekuńczo – wychowawczy.

Gry i zabawy stolikowe: układanie klocków, puzzli.

Zajęcia czytelnicze oraz gry i zabawy słowne wzbogacające słownictwo.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, na Sali gimnastycznej bądź na korytarzyku szkolnym np.: zabawa w murarza, berka, gry zespołowe.

Przygotowanie do obiadu. Obiad. Pomoc w odrabianiu pracy domowej.

Prezentacja zagadek logicznych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Gry i zabawy podłogowe : Magiczny Dywan.

Gry i zabawy stolikowe:Układanie puzzli, gra w bierki

Zajęcia plastyczne: kolorowanki, swobodne rysunki pod nadzorem nauczyciela

Dyżur opiekuńczo – wychowawczy.

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, przygotowanie dzieci do lekcji.

Zajęcia dydaktyczne kształtujące postawy prospołeczne. Zajęcia muzyczne Just Dance, Muzyczne krzesła, lodowe figury

Zajęcia pobudzające kreatywność oraz logiczne myślenie: zagadki, rebusy, wykreślanki. Zajęcia plastyczne: kolorowanki, swobodne rysunki pod nadzorem nauczyciela.

Kształtowanie prawidłowych postaw podczas spożywania posiłków. Wyjście z dziećmi na obiad. Pomoc w odrabianiu lekcji.

Zebranie organizacyjne: omówienie bieżących spraw świetlicowych.

Zabawy integracyjno – ruchowe na boisku szkolnym, sali gimnastycznej: gra w piłkę nożną, koszykówkę, zabawa w berka, murarza.

Prezentacja wybranego przez nauczyciela filmu  dla dzieci lub prezentacja filmów dydaktycznych .

Gry i zabawy podłogowe: Magiczny Dywan.