HARMONOGRAM DNIA

• Klasy 4 - Wychowawca: Magdalena Szymocha

• TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ DLA KLAS 4

7.00 - 9.30

Powitanie dzieci. Indywidualne rozmowy z podopiecznymi. Zajęcia czytelnicze. Zabawy ruchowe przy muzyce.

Przywitanie dzieci.

Zabawy integrujące grupę: quizy, zgadywanki, łamigłówki, kalambury, karaoke,  ruletka z zadaniami itp.

Powitanie dzieci. Słuchowisko, rysunek z wyobraźni - zajęcia rozwijające kreatywność. Poranek z książką- zajęcia czytelnicze. Zabawy według zainteresowań pod opieką nauczyciela.

Powitanie dzieci. Zabawy ruchowe przy muzyce. Gry dydaktyczne, planszowe. Poranek z książką: czytanie bajek, wybranych fragmentów książek. Ciekawostki przyrodnicze-oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanka.

Powitanie dzieci. Zabawy muzyczne: karaoke, just dance, nauka piosenek.

09.30 -11.30

Gry stolikowe: gry planszowe, układanie puzzli, memory, domino itp. Realizowanie tematu tygodnia z Planu Pracy Świetlicy Szkolnej - zajęcia wychowawczo-dydaktyczne.

Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym. Gry multimedialne Bambino- magiczny dywan. Zajęcia rozwijające umiejętności komputerowe.

Gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym. Budowanie konstrukcji z klocków.  Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne z Planu Pracy Świetlicy Szkolnej.

Zajęcia plastyczne rozwijające zainteresowania artystyczne dzieci.

Realizowanie tematu z Planu Pracy Świetlicy Szkolnej: filmy edukacyjne, prezentacje,  dyskusje tematyczne, zajęcia praktyczne.

11.30- 13.00

Przypomnienie o kulturze i higienie spożywania posiłku - obiad. Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci pod opieką nauczyciela.

Przygotowanie do obiadu - obiad. Pomoc w odrabianiu pracy domowej. Swobodne zabawy dzieci pod opieką nauczyciela.

Przygotowanie do obiadu - obiad. Oglądanie filmów edukacyjnych. Panel dyskusyjny - zajęcia rozwijające umiejętność wyrażania swoich poglądów, opinii.

Przygotowanie do obiadu - obiad. Swobodne zabawy pod opieką nauczyciela: kolorowanki, wykreślanki, gry planszowe, gry zręcznościowe, układanie konstrukcji z klocków.

Przygotowanie do obiadu -obiad. “Wokół mnie” - rozmowy wychowawcze. Gry stolikowe.

13.00-17.00

Zebranie organizacyjne: omówienie bieżących spraw świetlicowych, omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na boisku/sali gimnastycznej. Zajęcia wychowawcze rozwijające kompetencje społeczne.

Zajęcia wychowawcze: omawianie zasad postępowania w sytuacjach konfliktowych, trening rozwijający umiejętności społeczne. Zabawy ruchowe na boisku/ kalambury rebusy, rozwiązywanie zagadek.

Pogadanki na tematy bezpieczeństwa, higieny osobistej. Zabawy ruchowe na boisku. Gry multimedialne Bambino, magiczny dywan. Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczno  -  komputerowe. Pomoc w odrabianiu lekcji.

Zebranie organizacyjne: omówienie bieżących spraw świetlicy, przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Zabawy ruchowe na boisku. Zajęcia rozwijające umiejętności komputerowe. Pomoc w odrabianiu lekcji.

Zebranie organizacyjne: omówienie bieżących spraw świetlicy, przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Zabawy ruchowe na boisku/sali gimnastycznej. “Kino świetlicowe”- seanse filmowe  dla dzieci.

17.00 - 17.30

Swobodne zabawy pod opieką nauczyciela. Czynności organizacyjno- porządkowe

Zabawy w kącikach zainteresowań. Czynności organizacyjno - porządkowe

Zabawy według zainteresowań. Czynności organizacyjno - porządkowe

Swobodne zabawy pod opieką nauczyciela. Czynności organizacyjno-porządkowe.

Zabawy w kącikach zainteresowań. Czynności organizacyjno-porządkowe

17.30 - 18.00

Dyżur wychowawczy