HARMONOGRAM DNIA

• Klasy 3  - Wychowawca: Krzysztof Hełstowski

• PONIEDZIAŁEK

07:00 – 8:00

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, przygotowanie do zajęć lekcyjnych. Zabawy swobodne  pod kontrolą nauczyciela

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, przygotowanie do zajęć lekcyjnych. Zabawy swobodne pod kontrolą nauczyciela

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, przygotowanie do zajęć lekcyjnych.

Zabawy swobodne pod kontrolą nauczyciela

Czynności organizacyjne: powitanie grupy, przygotowanie do zajęć lekcyjnych.

Zabawy swobodne

pod kontrola nauczyciela

8:00 – 9:30

Przypominanie zasad bezpieczeństwa i higieny.Zabawy konsrukcyjne klockami.

Gry oraz zabawy podłogowe. Magiczny dywan.

Czytanie bajek oraz czasopism - przybliżanie dzieciom najciekawszych pozycji  literatury dziecięcej

Pogadanki tematyczne-

pogadanki dot. kształtownia właściwych postaw,higieny,

bezpieczeństwa,

spraw codziennych

Zajęcia muzyczne Just Dance, improwizacja muzyczna na gitarze

9:30 – 11:30

Zajęcia tematyczne pobudzajęce kreatywność oraz logiczne myślenie. Prace grupowe oraz inwidualne. Prace plastyczne.

11:30 – 13:30

Przypomnienie zasad obowiązujących na stołówce szkolnej. Przygotowanie się do obiadu.

Pomoc w odrabianiu lekcji. Zabawy swobodne według zainteresowań. Gry oraz zabawy ruchowe boisko szkolne, plac zabaw lub sala gimnastyczna..

15.30-17.00

Zabawy integrujące grupę, zabawy w kole, zabawy przy muzyce z wykorzystaniem gitary klasycznej.

Zajęcia komputerowe – malowane myszką kreatywne obrazy w Paint. Matematyczne ZOO.

Zajęcia plastyczne, kolorwanki, swobodne rysunki. Gry oraz zabawy stolikowe.

Gry oraz zabawy stolikowe – szachy. Zajęcia muzyczne lodowe figury, magiczny dywan.

Zabawy swobodne inspirowane pomysłowością dzieci. Zabawy intergrujące grupę.

17.00-17.30

Luźne rozmowy z dziećmi